شیائومی از دومین اسپیکر هوشمند مجهز به کورتانا در جهان با قیمت 30 دلار رونمایی کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : هارمن‌ کاردن اولین شرکتی بود که اسپیکر هوشمند Invoke خود مجهز به دستیار دیجیتالی شخصی کمپانی مایکروس... با عنوان : شیائومی از دومین اسپیکر هوشمند مجهز به کورتانا در جهان با قیمت 30 دلار رونمایی کرد بخوانید :

هارمن‌ کاردن اولین شرکتی بود که ‌تر، بیش‌تر مورد توجه کاربران قرار گیرند. اما احتمالا کورتانا به فروش خود در کشورهایی که برند مایکروسافت در آن‌ها به اندازه کافی قدرت‌مند است، ادامه خواهد داد.

Invoke اولین اسپیکر هوشمند مجهز به کورتانا بود که طی سال جاری به بازار راه پیدا کرد. اما اکنون بایستی  از دستیار صوتی کورتانا دراسپیکر هوشمند خود استفاده خواهد کرد.

اخیرا کمپانی چینی شیائومی دستیار صوتی خود به اسم Yeelight را معرفی نموده که یک اسپیکر هوشمند جدید است و گفته می‌شود که با ۲ دستیار شناسایی خودکار که به‌نظر الکسا و کورتانا خواهند بود، به بازار عرضه می‌شود. خبر خوب دیگر این بوده که دستگاه مذکور در زمان عرضه به بازار در تاریخ ۳۱ ژانویه تنها ۳۰ قیمت خواهد داشت. دستیار صوتی یی‌لایت مجهز به ۶ میکروفون، یک اسپیکر ۲ واتی، یک پردازنده ۴ هسته‌ای ۶۴ بیتی با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز، ۲۵۶ مگابایت رم و ۲۵۶ مگابایت حافظه‌داخلی است. این گجت می‌تواند از طریق فرامین صوتی از فاصله ۵ متری فعال شود و در حال حاضر تنها در کشور چین موجود خواهد بود.

شیائومی

هرچند به‌خاطر داشته باشید که کورتانا تنها در حدود ۲۳۰ مهارت را می‌شناسد که در مقایسه با ۲۵۰۰۰ مهارت قابل شناسایی توسط الکسا رقم بسیار ناچیزی به‌شمار می‌آید. خوشبختانه این اسپیکر هوشمند مجهز به سیستم‌های هوش مصنوعی دوگانه است؛ لذا با هر ۲ دستیار کورتانا و الکسا کار خواهد کرد. انتظار می‌رود که شیائومی اسپیکر ارزان‌قیمت مشابه اکو‌ دات خود را به‌زودی در کشورهای دیگر از جمله ایالات‌متحده نیز عرضه کند.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 10 دی 1396 ساعت: 1:45